Nové moderní přístroje hlídají novorozence

Nové moderní přístroje hlídají novorozence 1

Dětské a novorozenecké oddělení čáslavské nemocnice je nyní nově vybaveno dvěma pacientskými monitory, které pomáhají hlídat životní funkce těch nejmenších dětí v prvních dnech po jejich narození.

Podle vyjádření primáře dětského oddělení MUDr. Petra Havlovice jde o velký posun v kvalitě získávaných výsledků.
Pacientské monitory B155M byly pořízeny díky příspěvku z dotačního balíčku programu REACT. Přístroje bylo možné získat díky spolupráci s gynekologicko-porodnickým oddělením zdejší nemocnice. Po úspěšném získání příslibu dotačních peněz a výběrovém řízení na dodavatele zařízení mohl být monitor zakoupen a dodán na oddělení. Podle primáře MUDr. Havlovice jde o přístroj od firmy GE, která vyrábí skutečně špičková zařízení.
Co nové přístroje lékařům přinesou? Jde o možnost velmi přesně monitorovat vitální funkce novorozenců, zvláště pak saturaci kyslíkem, krevní tlak, lze pořídit EKG či sledovat dýchání dítěte.
Díky modernímu vybavení a možnostem péče o novorozence v čáslavské nemocnici jsou zdejší lékaři a sestry schopni poskytnout v případě nutnosti velmi kvalitní péči na úrovni resuscitaci dětí již od hranice porodu v 36. týdnu těhotenství. Pokud by došlo k porodu v časnější fázi, i tak je možné novoorzence zajistit do doby, než je možné zajistit odvoz speciálně vybavenou převozovou službou na vyšší pracoviště v Praze.
Pacientské monitory nejsou podle sdělení personálu zmiňovaného oddělení posledním očekávaným vybavením. Zanedlouho k nim přibude také výhřevné lůžko nebo fototerapie.

MNČ

Datum vložení: 24. 5. 2023 12:17