Informace pro maminky: zrušení termínu cvičení.

Pobyt v nemocnici a služby v areálu

Osobní věci a cennosti

K uložení šatů a osobních předmětů během pobytu v nemocnici slouží šatní skříň ve Vašem pokoji, předměty denní potřeby pak do stolku vedle lůžka. V případě, že u sebe máte vyšší finanční hotovost či cenné předměty nebo dokumenty, doporučujeme požádat personál oddělení o jejich úschovu. Bude Vám vydán doklad o úschově, proti němuž Vám budou předměty při požádání nebo propuštění z nemocnice vydány zpět.

Léky

Během pobytu v nemocnici Vám předepisuje všechny potřebné léky ošetřující lékař a podává sestra v přesné dávce a v přesný čas. Pokud užíváte léky k léčbě Vašeho specifického onemocnění, vezměte si je s sebou do nemocnice a při příjmu k hospitalizaci je odevzdejte zdravotní sestře a informujte lékaře. Váš ošetřující lékař je zařadí do spektra léků podávaných během nemocniční léčby.  Je v zájmu zdraví pacienta, aby neužíval během pobytu v nemocnici léky, o nichž neví ošetřující lékař. Je nebezpečí nežádoucích účinků.

Kouření

Ve všech prostorách Městské nemocnice Čáslav platí absolutní zákaz kouření a to včetně přilehlého venkovního areálu a technických pracovišť!

Jedinou výjimkou je prostor vymezený pro kuřáky v altánku vedle parkoviště nemocnice.

Zákaz se týká i pro používání elektronických cigaret a platí pro všechny zaměstnance, pacienty, návštěvy a další osoby pohybující se v areálu nemocnice.

Strava v nemocnici

Stravu a její složení je důležitou součástí léčby onemocnění, ale i v životě zdravého člověka. O typu a složení stravy během Vašeho pobytu v nemocnici rozhoduje ošetřující lékař, který Vám na základě Vašeho onemocnění určí odpovídající dietu nebo ponechá běžný režim stravování. Stravu připravují zkušení kuchaři v kuchyni nemocnice a konkrétní skladbu jídelníčku připravují naši nutriční terapeuté. Strava a případná dieta jsou zásadní součástí léčby a proto doporučujeme ji dodržovat. V případě dotazů ke složení stravy se obraťte na personál oddělení či přímo na Stravovací provoz nemocnice.

Občerstvení

V přízemí hlavní budovy si pacienti nebo návštěvníci mohou v kiosku s malým posezením zakoupit chlebíčky, pečivo, koláče, ovoce, minerálky a sortiment rychlého občerstvení, nebo si objednat kávu či čaj.  Nakoupit zde je možné i základní sortiment toaletních potřeb, papírové kapesníky, zubní kartáčky, pasty apod.

Vzhledem k možnému dietnímu režimu by měli pacienti využívání služeb občerstení konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

Automaty na kávu, další nealkoholické nápoje a sladkosti najdete rovněž v přízemí hlavní budovy.
Kiosek ani automaty nejsou provozovány MN Čáslav.

Mobilní telefony

Na většině oddělení Městské nemocnice Čáslav je možné používat mobilní telefony bez omezení tak, aby jste nerušili ostatní pacienty. Jsou nicméně pracoviště, kde může signál mobilního telefonu rušit zdravotnické přístroje. Tehdy může být používání mobilního telefonu zakázáno. Prosíme, abyste tento zákaz respektovali.

Wifi

Na všech standardních odděleních máte k dispozici bezdrátové připojení WiFi. V případě zájmu o tuto službu požádejte personál ve službě o sdělení hesla.  Věříme, že tato služba Vám zpříjemní pobyt v nemocnici, zvláště na lůžku, kde s notebookem můžete pohodlně surfovat.

Duchovní péče v nemocnici Čáslav

Je poskytována na žádost pacienta nebo jeho rodiny na všech odděleních.
Určena je nejen nemocným, ale i jejich rodinám a přátelům každého vyznání, hledajícím i bez vyznání.
Nabízí rozhovor, naslouchání, modlitbu, doprovázení v nemoci, podporu, čtení z Bible, svátosti pro římskokatolické věřící

R. D. Mgr. Dmytro Romanovský
Kostelní náměstí 186/2, 286 01 Čáslav
mobil: (+420) 603 565 676
e-mail: romanovsky.dmytro@dihk.cz
Římskokatolická církev

Mgr. Drahomíra Dušková Havlíčková
mobil: (+420) 774 216 408
e-mail: caslav@evangnet.cz
Českobratrská církev evangelická

Hygiena rukou

Během celého pobytu v nemocnici dbejte na správnou hygienu rukou. Lze tím předejít mnoha onemocněním.

Postup správné hygieny rukou