Světový den porozumění autismu si připomíná i Městská nemocnice Čáslav

Na 2. dubna připadá Světový den porozumění autismu.

Tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětových kampaní zaměřených na zvýšení informovanosti veřejnosti o této diagnóze, na boření mýtů, které kolem autismu stále panují, a na podporu rovných příležitostí pro děti a dospělé lidi s poruchami autistického spektra. Většinu těchto akcí spojuje modrá barva, která je barvou komunikace a sebevyjádření, tedy oblastí, ve kterých mají lidé s utismem největší potíže. Cílem kampaní je, aby se takovým lidem a jejich rodinám žilo v naší zemi o něco lépe. Vždyť jen v České republice je podle zveřejněných odhadů tímto vývojovým duševním postižením zasaženo více než 200 000 lidí.

Symbolickou podporu rodinám s lidmi s autismem může projevit každý. Lidé ji vyjadřují modrým oblečením, modře se rozsvěcují známé kulturní památky, vyvěšují se modré vlajky, atd. O víkendu budou v Čáslavi vlát modré vlajky na Diakonii ČCE, na evangelické faře, radnici i Městské nemocnici.  V sobotu 2. dubna se budou v Čáslavi pod taktovkou Diakonie ČCE konat i doprovodné akce, které mají za cíl informovat veřejnost - odbornou i laickou - o tématu autismu a také ocenit a podpořit všechny instituce, rodiny i jednotlivce, kteří o děti a dospělé s poruchou autistického spektra pečují.

Autismus není volba, porozumění ano.

Datum vložení: 1. 4. 2022 0:00
Datum poslední aktualizace: 4. 4. 2022 9:22