Soutěž "Sestra roku" v pražské Lucerně

V pátek 29. dubna 2022 proběhlo v pražské Lucerně každoroční předávání ocenění v soutěži Sestra roku.

Tato soutěž, kterou pořádá vydavatelství Mladá fronta a odborný časopis Zdravotnictví a medicína, je vyjádřením poděkování a uznání všem všeobecným sestrám, porodním asistentkám, praktickým sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům (NLZP), kterým se jejich profese stala spíše posláním než pouhým zaměstnáním. Titul Sestra roku je udělován ve dvou kategoriích: Sestra v přímé ošetřovatelské péči a Sestra v managementu a vzdělávání. Redakce časopisu Zdravotnictví a medicína dále uděluje mimořádnou cenu Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství a široká veřejnost může hlasovat v soutěži Sestra mého srdce.

Vedení nemocnice Čáslav vyslalo na tento prestižní večer i některé naše sestry. Zúčastnila se paní J. Bělská, K. Votrubová, P. Kocprdová, T. Podhradská, M. Bělašková a vedení nemocnice reprezentoval MUDr. Daniel Olžbut, náměstek preventivní a ošetřovatelské péče. Letos jsme se pouze účastnili, nicméně příští rok bychom na toto ocenění rádi nominovali některou z našich sester za jejich náročnou a obětavou práci.

V porotě zasedala celá řada osobností z řad ministerstev, kultury a neziskových organizací. Jedno z ocenění předávala i paní Dagmar Havlová. Celým slavnostním večerem provázel moderátor Libor Bouček a sváteční atmosféru umocňovala svým vystoupením  česká zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka Lenka Filipová.

Večer byl skutečně nádherný. V takovýchto aktivitách budeme i nadále pokračovat – vysílat sestry, lékaře i další nezdravotní zaměstnance na akce, které přispívají k jejich rozvoji a pomáhají reprezentaci naší nemocnice.

Datum vložení: 29. 4. 2022 0:00
Datum poslední aktualizace: 14. 6. 2022 20:08