Na gynekologii se malovalo

Je velmi důležité, aby se pacienti během své hospitalizace v nemocnici cítili co nejlépe. Na tom se kromě lékařů a ošetřovatelského personálu podílí také okolní prostředí, kde důležitou roli hraje i příjemné a také čisté prostředí.

V minulém měsíci proběhlo na gynekologickém oddělení v Městské nemocnici Čáslav pravidelné malování interiérů. Chod oddělení byl sice na několik dní přerušen, ale stálo to za to. Věříme, že se nám podařilo vytvořit příjemné a v rámci možností i útulné prostory.

Oddělení porodnice na malování svých interiérů a s ním spojenou i částečnou rekonstrukci oddělení, která proběhne tento rok, teprve čeká. Budoucí maminky se mohou těšit nejen na novou výmalbu pokojů a společných prostor, ale také na zcela nový dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením a předsíňkou, který vznikne rekonstrukcí stávajícího čtyřlůžkového pokoje. Tento pokoj bude sloužit buď pro dvě maminky, nebo jako nadstandardní pokoj pro jednu maminku a rodinného příslušníka, který bude mít i možnost  přespání.

Dále stavební úpravy řeší přestavbu stávající kuchyňky a součástí zmiňované rekonstrukce bude i modernizace koupelny příjmu a přípravny.

Rekonstrukce by měla být hrazena ze schválené dotace Integrovaného regionálního operačního programu - REACT.

Porodnického oddělení se pravděpodobně kvůli této rekonstrukci zavírat nebude, plánované změny bychom rádi provedli za provozu.

Datum vložení: 8. 3. 2022 0:00
Datum poslední aktualizace: 3. 4. 2022 12:42