Městská nemocnice Čáslav získala Certifikát kvality a bezpečí

Městská nemocnice Čáslav absolvovala včera akreditační šetření České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví (ČSAZ)

Městská nemocnice Čáslav absolvovala včera akreditační šetření České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví (ČSAZ), v němž prokázala, že splňuje všechny standardy kvality a bezpečí a získala certifikát akreditovaného pracoviště, který je pro pacienty důležitým signálem, že jim v tomto zařízení bude poskytnuta kvalitní a bezpečná zdravotní péče.

Zdravotnické audity kvality se zaměřují na prověření nastavených procesů a jejich dodržování v praxi při poskytování lékařské a ošetřovatelské péče. Externí auditoři prověřují návaznost, bezpečnost a kvalitu poskytované péče, sledují dodržování práv pacientů, etiky, edukace pacientů a celé rodiny, zajímá je způsob vedení zdravotnické dokumentace, sledování indikátorů kvality a řadu dalších postupů nemocnici.

Akreditaci předcházely pečlivé přípravy a je to zhodnocení velkého úsilí a náročné práce všech našich zaměstnanců, za což jim patří velký dík!

Datum vložení: 17. 3. 2022 0:00
Datum poslední aktualizace: 3. 4. 2022 12:36