Aktuální informace pro pacienty o fungování oddělení a ambulancí v nemocnici od 1.2.2022

Vzhledem k snížení personálního zajištění v nemocnici byly od září částečně omezeny některé ambulance a lůžková interní péče. Postupně se daří, s nástupem nových lékařů a zdravotních sester, služby pro veřejnost opět obnovovat. Níže uvádíme aktuální informace:

Ambulantní a interní péče - pro vyřešení akutního problému je zajištěna v rámci Interní příjmové ambulance ve všední dny v čase 7.30-15.30 hodin.

V rámci specializovaných interních ambulancí funguje pro předem objednané pacienty Gastroenterologická ambulance (pondělí až pátek) a Diabetologické ambulance (každé pondělí a čtvrtek).

Funguje rovněž Kardiologická ambulance každý čtvrtek v čase od 7.30 do 15.00 hod.

Cévní a revmatologická ambulance jsou stále uzavřeny.

Pro dispenzarizované (tj. chronické neakutní) pacienty bude pracovat interní ambulance i nadále v nové budově.
Pacienti zde budou po předchozím objednání ošetřeni ve všedních dnech od pondělí do pátku v čase 7.30-15.00 hodin.

Lůžková péče – postupně navyšujeme počty otevřených lůžek s příchodem nových lékařů na interní oddělení. Na standardním lůžkovém oddělení je od nového roku otevřeno 10 lůžek. V průběhu února bude počet lůžek navýšen na 20.

Lůžka jsou nyní vyhrazena pro plánované příjmy na základě dohody ošetřujícího lékaře pacienta s lékařem na příjmové interní ambulanci. Ve výjimečných případech je možné domluvit i příjem stabilního pacienta jeho ošetřujícím lékařem po konzultaci se službu konajícím lékařem interního oddělení.

Pohotovostní služba - Oddělení gynekologicko-porodnické, dětské a chirurgické ošetří pacienta s akutním zdravotním problémem na své příjmové ambulanci, která funguje 24 hodin denně.

V nemocnici byla již před lety zrušena pohotovost ve smyslu LSPP, nejbližší je v Kutné Hoře. Interní ambulance funguje v omezeném režimu pouze v pracovní dny během pracovní doby do 15.30 hodin, ale pouze pro pacienty s interním onemocněním doporučené praktickým či jiným odborným lékařem. Mimo pracovní dobu a o víkendech a svátcích provádí lékař ve službě pouze akutní interní konzilia u pacientů hospitalizovaných na lůžkových odděleních Městské nemocnice Čáslav.

Další aktuální informace sledujte na našich stránkách nebo se s dotazem obraťte na telefonní čísla recepce nemocnice (327 305 111 nebo 327 305 166).

Děkujeme a přejeme mnoho zdraví.

Datum vložení: 1. 2. 2022 0:00
Datum poslední aktualizace: 3. 4. 2022 13:01