PCR diagnostika covid-19 v Městské nemocnici Čáslav

Oddělení klinické biochemie Městské nemocnice Čáslav nově zavádí PCR diagnostiku covid-19.

V pondělí 21.2.2022 začala diagnostika PCR testování přímo na oddělení OKB, čímž dojde k znatelnému zkrácení času mezi samotným odběrem a obdržením výsledků testů.

Odběrové místo
Laboratoř OKB spolupracuje s odběrovým místem nemocnice (bývalá Moneta), kde vám bude proveden šetrný odběr z přední části nosu.

Adresa odběrového místa: ul. Masarykova 194, Čáslav
Pracovní doba odběrového centra ke stažení v PDF souboru

Objednání
Objednání na PCR testování je možné klasicky přes náš rezervační systém nebo na tel. 731 441 055.

Přijímáme pacienty i bez objednání za dodržení organizačních opatření odběrového centra.
Předpokládáme volnou kapacitu laboratoře. Maximum vzorků za den je přibližně 150.

Výsledky
Prioritou bude rychlost zpracování vzorků: u odběru provedeného v dopoledních hodinách lze výsledek očekávat v den odběru, u odběru z odpoledních hodin pak dopoledne následující den, nejpozději však do 48 hodin.
Výsledek vyšetření pacient obdrží formou SMS zprávy na Vámi uvedené telefonní číslo.

Certifikát bude k dispozici na https://ocko.uzis.cz se stažením do aplikace Tečka. Na vyžádání lze vydat certifikát i v laboratoři.

Preventivní PCR testování
Nárok na preventivní RT-PCR pro přímý průkaz SARS-CoV-2 mají osoby, které jsou účastny veřejného zdravotního pojištění, v periodě 5 testů/kalendářní měsíc, a které splňují níže uvedená kritéria:
osoby mladší 18 let,

• osoby, které mají kontaindikaci a ze zdravotních důvodů se nemohou nechat očkovat proti onemocnění covid-19,
  • osoby, které jsou očkovány, ale neuplynula u nich doba 14 dní po obdržení poslední dávky vakcíny,
  • osoby, u kterých od základního očkování proti covidu-19 neuplynulo více jak 270 dní,
  • osoby přeočkované posilující dávkou

Osoby, které nesplňují uvedená kritéria, mohou preventivní RT-PCR podstoupit pouze v režimu samoplátce. Cena vyšetření pro samoplátce je 850 Kč.

mc21ijg768.pdf

Datum vložení: 21. 2. 2022 0:00