Informace k provozu hematologicko-transfuzního oddělení

Informace k provozu hematologicko-transfuzního oddělení 1

Vážení pacienti, vzhledem k informacím, které se šíří městem, považuji za nutné informovat o současném stavu na hematologicko-transfuzním oddělení Městské nemocnice Čáslav.

Jak jsem již uvedl v dubnových Čáslavských novinách, z oddělení se rozhodla odejít jeho primářka MUDr. Vosyková, která zároveň dojednala přestup na nové pracoviště také s další lékařkou tohoto oddělení. Nastalou situaci akutně řešíme. Vše je prozatím v jednání.

Podnikneme všechny kroky k tomu, aby se nutné pozastavení ambulance pacientů dotkla co nejmenší měrou.  Nadále budou probíhat jednání s dalšími lékaři o možném nástupu.

Vedení nemocnice dojednalo s primářkou hematologie v Kolíně o zajištění péče o zdejší pacienty po dobu nutnou k vyřešení zdejší situace. Tato lékařka také přislíbila pomoc při hledání nového lékaře pro Čáslav, za což jí patří dík. O pacienty bude postaráno také v nemocnici v Havlíčkově Brodě.

V dosavadním systému provozu ale každopádně zůstane hematologická laboratoř, která poskytuje služby ostatním oddělením nemocnice a pomáhá tak zajišťovat kontinuální péči o pacienty. Stejně tak se nebude nic měnit pro dárce krve, kteří se nemusejí obávat, že by si museli hledat nové pracoviště, kam by v budoucnu jezdili darovat krev. Odběry budou i nadále probíhat přímo v čáslavské nemocnici.

Děkujeme za pochopení

MUDr. Ctibor Provazník, pověřený řízením nemocnice