Slovo ředitele nemocnice

Slovo ředitele nemocnice 1

Vážení Čáslaváci, milí pacienti,
dovolte mi, abych Vás oslovil na přelomu roku s přáním všeho dobrého do dalších měsíců a hlavně pevného zdraví.

Rád bych Vás ujistil, že spolu se všemi kolegy děláme vše pro to, abyste měli možnost spolehnout se v krizových zdravotních situacích na pomoc právě naší městské nemocnice, která v roce 2024 oslaví své již 130. výročí. Za tu dobu jistě ušla velký kus cesty a všichni věříme, že bude mít možnost připomínat si další a další desetiletí provozu. K tomu jsou ale potřeba lidé, kterým její osud leží na srdci. Děkuji proto nyní všem, kdo se na této dlouhé cestě v minulosti podíleli, a kdo svojí prací pomáhají pacientům také dnes.

V uplynulém roce se podařilo získat pro nemocnici mnoho přístrojů a dalšího vybavení díky dotačnímu titulu REACT i podpoře města, jako jejího zřizovatele. Rozšířili jsme spektrum poskytovaných služeb, a to zvláště na chirurgickém oddělení, řešili jsme problémy, které chod nemocnice provázejí, proběhla úspěšná jednání se zdravotními pojišťovnami. Věřím, že také rok 2024 bude úspěšný a podaří se naši nemocnici posunout znovu o hodný kus dopředu, respektive vrátit ji co nejblíže stavu, v němž byla před několika lety, v době své plné činnosti. Není to jednoduché, jak všichni víme, situace v celém státě je v tomto oboru napjatá. Přesto máme tu nejlepší vůli uhájit právo čáslavské nemocnice na existenci a možnost pomáhat pacientům nejen z města, ale také ze širokého okolí.

Přeji všem, aby služby lékařů pokud možno nepotřebovali, a když k takové situaci dojde, aby se jim dostalo té nejlepší péče, třeba právě v čáslavské nemocnici.

MUDr. Ctibor Provazník, ředitel nemocnice

Datum vložení: 30. 12. 2023 12:28