Další rozšíření péče o pacienty: artroskopická operace kolene a ramene

Další rozšíření péče o pacienty: artroskopická operace kolene a ramene 1

V pondělí 9. října provedli pardubičtí ortopedi MUDr. Pavel Petera a MUDr. Pavel Kout v naší nemocnici první čtyři artroskopické operace kolene. V příštích týdnech pak plánují stejným způsobem ošetřit také ramena.

K tomuto posunu mohlo dojít díky pořízení nové artroskopické věže. Jde o moderní a také velmi nákladný přístroj, který takovéto operace umožňuje provádět. Byl zakoupen pro léčbu zdejších pacientů díky dotačnímu projektu REACT, stejně jako mnoho dalšího zdravotnického vybavení pro čáslavskou nemocnici.
Artroskopické operace budou prováděny v naší nemocnici jednou týdně. Spádovou oblastí pro artroskopické zákroky bude v první řadě Čáslav a okolí, ale v případě potřeby zde budou operováni i pacienti ze vzdálenějších oblastí, jako je například Pardubicko. „Díky artroskopii jsme schopni ošetřit nitrokloubní stuktury, menisky, vazy nebo chrupavky. U ramen jde také o různé nestability nebo poraněné úpony šlach,“ vysvětlil MUDr. Pavel Petera. Velkou výhodou pro zdejší pacienty je krátká objednací doba, která se nyní pohybuje kolem jednoho měsíce i méně, zatímco v jiných zdravotnických zařízeních se jedná až o půlroční lhůty. Díky artroskopii se také výrazně zkracuje nutná délka hospitalizace pacienta po výkonu, a to na jeden až tři dny.
„Před rokem byla nemocnice prakticky na zavření a v současné době se nám díky práci skvělých kolegů daří nabídnout pacientům z Čáslavi širší spektrum péče zahrnující cévní chirurgii, neurochirurgické zákroky a nyní nově také artroskopii kolene a ramene. Mám z tohoto pozitivního vývoje velkou radost,“ zhodnotil primář chirurgického oddělení MUDr. Vladimír Červinka, Ph.D.

Datum vložení: 11. 10. 2023 11:12
Datum poslední aktualizace: 11. 10. 2023 11:18