Chirurgické operace s novým nástrojem

Chirurgické oddělení v současné době nově využívá k operacím dlouhých kostí, jako jsou například kosti stehenní a podobně, novou vrtačku od firmy Synthes. Co jak lékařům, tak i pacientům přináší?

„Již v minulosti jsme samozřejmě vrtačku k dispozici měli a šlo o velmi kvalitní nástroj,“ uvedl zástupce primáře chirurgického oddělení MUDr. Martin Podlas s tím, že ale šlo o nástroj, určený primárně pro jemnější zákroky na menších kostech. „Nová vrtačka je mnohem silnější, a proto – i když to může vypadat paradoxně – je k operovaným silným kostem mnohem ohleduplnější, zákrok je možné provést rychleji a tím se také zkracuje nutný čas anestezie,“ vysvětlil MUDr. Podlas. Novinka je již nyní v běžném provozu, což je jak k prospěchu pacientů, tak i lékařů, kterým usnadňuje práci.

Datum vložení: 16. 11. 2023 8:59
Datum poslední aktualizace: 16. 11. 2023 9:10