Modernizace zdravotnické techniky v nemocnici

Modernizace zdravotnické techniky

Městská nemocnice Čáslav v návaznosti na úspěšné schválení žádosti o dotaci v rámci IROP modernizuje přístrojové vybavení, zdravotnické prostředky, technologie a další vybavení.  Kritériem pro schválení projektu je poskytování zdravotních služeb návazné péče minimálně ve čtyřech oborech  dle Koncepce návazné péče Ministerstva zdravotnictví ČR.  Rozpočet projektu modernizace přesahuje částku 55 mil. Kč, z toho finanční podpora z EU je ve výši  50 mil. Kč.  Financování je řešeno ve spolupráci s Městem Čáslav. Do konce dubna bude  realizována 1. etapa projektu.  V posledních týdnech byly již dodány ultrazvukové přístroje, lůžka pro intenzivní péči, videolaryngoskop, biochemické analyzátory a další přístroje jsou postupně dodávány.  Obměna stávající zastaralé techniky a rozšíření o nové přístroje představuje především přínos pro naše pacienty. Zvýšení kvality péče, přesnější , efektivnější a bezpečné vyšetření a léčba přispívá k rychlejšímu návratu do aktivního života.